Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz! Hitskin_logo Hitskin.com

Bu Hitsikin.com temayı önceden görmekte fırsat veriyor.
Tema yerleştirmekTemanın fişine geri dönmek

.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz!

bjkli
    bjkli
    moderatör
    moderatör

Erkek

Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz! Empty Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz!

Mesaj  bjkli Salı Nis. 28, 2009 6:40 pm

Tiryakiler korkmayın bi beş dakka okuyun yazımı Wink

Evet başlıkta yazan şey doğru bu yazıyı dikkatle ve tamamen okumanızı rica ediyorum bu yazıyı bizzat ben "yani gökhan; c4sper" yazıyorum, alıntı değildir... bi kitap var ve dediğim kadar etkili okuyup bitirdiğinizde hiç bi sıkıntı kalmayacak, önce kitaptan bahsedecem, sonra insanların dolayısıyla siz sigara içenlerin neden bu kitabı okuyamadığını söyleyecem; kitap piyasada mevcut hatta 10 ila 14 ytl arasında bi fiyatı var sıkıntı kitaba ulaşamamak değil sıkıntı çok daha büyük!!

--şimdi anlattığım bir fıkra değil sonunda adamın adını vericem internetten araştırabilirsiniz ki araştırmanız daha etkileyici olacaktır--

ingiliz bir adam 33 yıl boyunca sigara içmiş dolayısıyla bi çok kez bırakma girişimi olmuş her tirayakinin olduğu gibi hatta şunu söylemeliyimki bilinçsizce bırakmaya çalışan insanlar stresslenir ve sonucu felakate döner stresi artan kullanıcı ona daha çok bağlanır.. bu adam 33 yıl boyunca böyle böyle günde 100 sigara kullanımına ulaşmış normal bir tirkayi... 33 yıl sonunda adam sigaradan kurtulmuş.. bakın dikkat etmeniz gereken nokta sigarayı bırakmış olması değil sigaradan kurtulmuş olması.. evet etrafta sigaradan kurtulan bi çok insan var ama bunlar genellikle 20-30 yıl kullanmış kişilerdir.. bıraktıklarında aslında iradelerini falan kullanmıyolar bilinçli bırakmayı öğreniyorlar. 20-30 yılın birikimi, bunu kendileride açıklayamıyorlar açıklayabilseler herkesi kurtaracaklar, açıklayamadıkları içinde irade diyorlar..bu adam sigaradan kurtulabilmenin yolunu farketmiş ve karısına dünyayı değiştireceğini söylemiştir. ve bir yandan kitap yazarken bi yandanda gerçek anlamda etrafındaki insanları kurtarmaya başlamış. çok enteresandır ki ciddi bir şekilde muhasebecilik mesleğni bırakıp klink açmış dahada büyüterek dünyaya yayılmıştır. şuan da onun yöntemiyle dünyada 25 milyondan fazla insan kurtulmuş ki bu kayıtlardaki rakam mesela benim gibi kitapla beraber sigaradan kurutlanların sayısı bilinemez haliyle Wink bu adamın klinikelrinden istanbuldada var ki 6 saatlik tek bir seans 600 ytl ve adamlar bu tek seansta seni sigaradan kurtaracaklarına garanti veriyorlar ve garanti bedeli ise paranın geri iadesi... ama kitap daha etkili çünkü adamın yöntemlerini kendi ağzından alıyorsunuz ve 6 saatte size verebileceğinin kat ve kat fazlasını içeriyor.. kitabı okudum ve yemin ederim sigarayala savaşmaya başladım.. sabredin size adamın ismini ve ktiabın adını vereceğim ama öncelikle bunu okumayacağınızdan emin olduğumu söyleyeyim.. hatta kitabı alsanız bile okumayacaksınız, çok kişiye denedim okutmayı bırakmaya can attıkları halde okuyamadılar okuyamıyorlar hatta bana düşman oluyorlar okumalarında ısrarcı olduğum için.

sigaradan nefret ediyor ama onu istiyordum, vaktimin çoğu sigarayı istemekle çoğuda onu bırakmayı istmekle geçiyordu ama içmeye devam ediyor ve kendimi öldürüyordum.. kitabı buldum kitabı okumadan önce sigarayı bırakmıştım kitapta kitapla beraber sigarayı içmeniz söyleniyordu çünkü adam haklıydı sigarayı bırak öyle oku deseydi kimse kitabı okumazdı.. ama ben sigarayı bıraktım kitabı okumya başladım.. sigarayı bilnçsizce bıraktığım için sürekli onu düşünüyor panikliyordum.. ben onca zaman sigarayla yaşadım o bana mutluluk verdi her zaman heryerde bitek o vardı, her yaptığım şeyin ardından yaktığım ve zevk aldığım şey oydu ama kararlıydım bırakmalıydım bana sigaranın unutturduğu şeyler; para, sağlık,özgüven.. kaybı.. bunları unutturduğunu azıcıkta olca kendime hatırlatmayı deniyordum. kendimi sıktım ve kitabı okumaya karar verdim kaybedecek bişeyim yoktu.. sigarasızlıktan geberiyordum içim fena oluyordu psikoljim bozuluyor stresim artıyordu bende şu yönteme başvurduum; bu tip şeyler olurken kitabı okuyayım ve rahatlayayım.. bunu yapmaya devam ettim ve kitabın rahatlatmaktan çok şeye yaradığını gördüm gerçekten denildiği kadar kuvvetli bir ktiaptı kitap bittiğinde ben sigaradan nefret eden ve sigaraya karşı savaşmaya hazır olan biriydim.. artık görmüştüm gerçekleri ve sigara içenlere acımaya başlamıştım çünkü onlarda benim bir zamanlar olduğum gibi çaresiz ve acınası birer esirlerdi.. kurtulmak çok kolay olsada bunu göremiyorlardı.. aslında komikti.. hemen başladım msnden, telefondan, smslerle herkese haber verdim, öte yandan fakültemde arkadaşlarımla paylaştım.. bi çoğuna ktiabı aldırtmayı başardım.. sigarayla savaşmak kolay gibiydi, ama yanıldım!! daha kötü bişeyi farkettim ktiabı aldırsamda onlar ne akdar bırakmak isterselerde kitabı okuyamıyorlardı!!! hep bi "hazır değilim" "ben onsuz yapamam" "ben onu seviyorum" "bu aralar daha çok içmeye başladım" gibi yanıtlar vermeye başladılar evet size YEMİN ediyorum bunlar oldu ... meğersem onları bu kitabın bıraktırıcı etkisine ne kadar inandırırsam onlar sigaradan nefret etselerde ona iyice bağlanıyorlar çünkü bırakma korkusu var, mutsuz kalcaklarını sanıyorlar, stres kaynağı olan sigaranın kendilerinin stresini aldığını sandıkları için onsuz yaşayamayacakalrını sanıyorlar.. ve streslenip sigaraya iyice ihtiyaç duyuyor içtikçe iyice bağımlı olup daha çabuk stresleniyorlar..
    bjkli
    bjkli
    moderatör
    moderatör

Erkek

Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz! Empty Geri: Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz!

Mesaj  bjkli Salı Nis. 28, 2009 6:41 pm

sigarayla savaşmaya kararlıyım bunun nedenini ise şöyle yorumladım. gökhan dedim sen bu sigaraya çok çabuk tiryaki oldum çok güzel bir kaynak sayesinde bıraktın, kitabı okuduktan sonra irade kullanmadın yıllarca iraden çok zayıf sanıyordun, şuanda iradenin zayıf olmadığına neden inanıyorsun, hani sen sigarayı iradeyi kullanmadan bırakmıştın? evet cevabım şu o kitabı okumak için "210 sayfalık bi kitap" baya bi irade harcamış olmalıyım; çünkü okutmaya çalıştığım hiç bir insan dişini sıkıp biraz cesaret alıp kitabı okumadılar, okusalardı kurtulacakalrdı halbuki... ee hala kararlısın gökhan savaşacaksın sigarayla nasıl? bilemiyorum belki böyle yazıalrla belki yeni metodlarla uğraşacağım bakın sigarayı hafife aldım ama çok büyük bi hata yaptım nedenini anlatayım sizde göreceksiniz;

geçmişten geleceğe bütün halkların, kabilelerin, kültürlerin, bireylerin varlığına inandığı ortak bişey vardır. Bu şey; hiç iyi birşey olmadığı halde birey yaparken onun kötülüğünü unutup hatta iyi bişey gibi algılamasına sebep olan birşeydir.. biliyorum karışık oldu ama ben filozof değilim. buna basitçe ortak olarak şeytan diyorlar.Very Happy böyle daha anlaşılır oldu Very Happy bakın sigara benim yorumumla nasıl bir şeytan oluyor?

bildiğimiz kadarıyla şeytan insanı anlaşmaya zorlar (bunu size görünerek veya sizinle konuşarak yapmaz tabiki bazı inançlarda şeytan ruhani bir yaratık bazı inançlardaysa sadece karmaşık bir durumu anlatmaya yarayan bir kelime ama her zaman aynı kötülüğü temsil eder..)

bu anlaşma hep şöyledir: sizin bir korkunuz, endişeniz, kininiz, darlığınız, arzularınız, istekleriniz vs vardır.. bunları elde etmekte yada bunlarla başa çıkmakla zorlanırsınız.. biraz daha çizgi filmsel anlatacağım kusura bakmayın; şeytan size derki ben seni bu durumdan kurtarırım; ihtiyacın olan neyse veririm ancak ruhunu bana satarsın (bu günah işlemek inançlardaki yaratıcılara karşı gelmeyi sağlamak içindir) kabul eder ve anlaşmayı yaparsınız başta anlık olarak size istediği şeyi vermiş gibi görünür ama vermez sadece size şu kolaylığı sağlar aklınızdan yaptığınızın kötü olduğunun çıkmasını sağlar ....

çizgi filmsel olmaktan çıkıyorum gerçekçileştiriyorum: yine sizin bir korkunuz, endişeniz, kininiz, darlığınız, arzularınız, istekleriniz vs vardır.. o güne dek hep kötü olarak gördüğünüz yapmamanız gereken şeyi çare oalrak görür sonralarıda onu iyi bişey olarak kabullenir gidersiniz.. sizi kurtardığını sanarsınız halbuki kurtarmamıştır.. tek kazandığınız yaparken kötü olduğunu unutmanız..

sigara içiyorsunuz, mutlu olduğunuzu sanıyorsunuz, sigaraya hiç başlamayan mutlu değilmi? sigaraya gereksinim duyuyormu? sizde mutsuzluğu yaratan zaten sigaraydı, nikotindi. ilk sigaranızla anlaşmayı imzaladınız. stresli bi anınızda sigaranın umut olacağına inandınız inandırıldınız, veya birine öznediniz onun gibi olmak istediniz, istediğinizi almak için imza attınız, halbuki o kişide anlaşmıştı.. ve bir zincir oluştu, nikotin içiyor, daha önce aldığınız nikotinin yoksunluğuyla oluşan yapay stresi yok ettiğini sanıyorsunuz, buna lışıyor uzunca bir dönem böyle geçiyiorsunuz, herşeyin ardından, "her nikotinsiz kalışınızın ardından" bir daha alıyor stresinizi attığınızı sanıyorsunuz ancak daha sigara biter bitmez tekrar zincir çalışıyor.. size verdiği hiç bişey yok siz öyle sanıyorsunuz hatta öyle bişeyki size sağlık sorunlarını para kaybını hayatta yaşattığı zorlukları, ikinci sınıf insan konumunda olmayı sürekli kaçamak yaşadığınızı untumanızı sağlıyor!! o ktaibı okutturamıyorum çünkü sigara sandığım kadar küçük bi problem değil; o şeytanın ta kendisi!! bütün dinler şeytandan korunmak için vardır! şeytan o kadar büyük bir problemdir ki! işte burda yanlış söyledim!! şeytan büyük bi problem değildir! şeytana karşı bilinçsizseniz kötü bir problem olur.. kutsal kitapları okuyanla okumayanın beyinlerdeki şeytanlara karşı zaferleri çok farklıdır.. bilinçli olmak gerekir.. bu kitap bilinçli olmayı öğretiyor. size bilinç veriyor. sonucunda şeytandan birden bire kurtuluyorsunuz.. ben sigarayla bu yüzden savaşacağım. zorluğun sadece anlama sürecinde olduğu sonucunda bırakmak ne kilo aldırır ne yorar ne stres yaptırır sadece bilinçlenin!! şeytanın size hükmetmemesini istiyorsanız kendinizi sıkın ve şu kitabı okuyun en fazla 14 ytl kaybedersiniz.. bunu burda şimdi yazıyorum çünkü ben bırakmakta bilinçlendiğim gibi savaşmaktada bilinçleniyorum evet tekrar söylüyorum, yemin ederek konuştuğumu hatırlatıyorum, bu yazıyı şimdi yazdığımı bilmenizi istiyorum. yarın daha kolay savaşaacağım. insanların neden kitabı okuyamadığını sizde anlamışsınızdır umarım, anladıysanız okumayı deneyin, belki kolay olmayacak beyniniz, nikotin isteiğiniz yani şeytan, anlşama size engel olmak isteyecek ama dişinizi sıkın 220 sayfa okuduktan sonra herşeyin saçma olduğunu anlayacak, iyileşemenin anlaşmanın bu kadar çabuk yokolduğuna inanamayacak ve yıllarca içtiğiniz sigaraya anlam veremeyeceksiniz... ben çok yazdım ama yorulmadım savaşma konususnda kararlıyım takıldığınız zorlandığınız sorun yaşadığınız anlarda bana başvurabilirsiniz, elimden gelen yardımı göstereceğim.

kitabın yazarı: Allen Carr kitabın adı: Sigarayı Bırakamanın Kolay Yolu (easy way to stop smoking)

eğer kitabı alır ve okuyabilirseniz bana belirtiniz sizi elimden geldiğince şanlandıracağım ve onurlandıracağım ki!! çünkü bundan fazlasını hakediyor olacaksınız! zaten özgüveninizi kazanmış olacaksınız emin olun!
    bjkli
    bjkli
    moderatör
    moderatör

Erkek

Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz! Empty Geri: Sigaradan iradesiz, kilo almaksızın, özlemeden, gerçek anlamda süresiz olarak kurtulabilirsiniz!

Mesaj  bjkli Salı Nis. 28, 2009 6:41 pm

az içiyorum diyenler!!
    ben sigarayı istediğim zaman bırakırım diyenler!!
    içmeyip içenlere bırakmak irade işidir diyerek onların özgüvenlerini aşağılayanlar!!
    ben sigarayı seviyorum diyenler!! sigarasız yaşayamam diyenler!!
    sigaranın kötülüklerini unutanlar!!
    az içiyorum, istediğim an bırakırım diyenler ve nedense işe yaramaz dünyanın en çok insan öldüren bu şeyi herşeyden çok sevenler!!
    bunlara benzer şeyler söyleyenler!!
    !!!DÜNYANIN EN ACI YALANLARINI SÖYLÜYORSUNUZ VE GERÇEKTEN KOMİKSİNİZ!!!

hiç içmeyenler (yinede korunmanız için)!! ...
    herkese sesleniyorum bilinçlenmeniz adına bu kitabı okuyun okumadan önceki ve sonraki farkı anlayacaksınız!! bu çoook güzel bişey gerçekten ama bu kadar güzel olan bir şeyinde bir zorluğu var tabi ancak bu zorluk bırakma kurtulma sonrası zorluk değil sadece kitabı okuma zorluğu aşın bunu aşın!!

Forum Saati Paz Eyl. 22, 2024 11:35 am