.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Yaman’ı hastaneye yatırdım ama kaçtı”

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Yaman’ı hastaneye yatırdım ama kaçtı” Empty Yaman’ı hastaneye yatırdım ama kaçtı”

Mesaj  AsiRuH Ptsi Mayıs 04, 2009 3:12 pm

Borç yüzünden canına kıyan sinema oyuncusu Yaman Tarcan’ın yakın arkadaşı Tarık Akan: Sürekli intihardan söz ediyordu. Ona iş bulacağımı söyledim ancak inancını yitirmişti.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Asmalı Konak dizisinde canlandırdığı ’Haydar’ karakteriyle tanınan Yaman Tarcan’ın (50), önceki gün Kadıköy’deki evinde tabancayla hayatına son vermesi sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı. Bir yıldır düzenli iş bulamayan ve bankalara 20 bin TL borçlanan Yaman Tarcan’ın en yakın arkadaşlarından biri olan Tarık Akan, sanatçıyı ölüme götüren süreci şöyle anlattı: “Yaman ekonomik kriz nedeniyle çok zor günler geçiriyordu. Borçları vardı. Bu sebepten dolayı bana sürekli intihar edeceğinden bahsediyordu. Bu düşüncesi nedeniyle onu Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırdım fakat orada da fazla duramayıp kaçtı. Ertesi gün de intihar etti. 11 aydır işsizdi, dostlarının yardımıyla yaşıyordu. Ona iş bulacağımı söyledim ama inancını kaybetmişti.”

‘Sonumuz ne olacak’

Asmalı Konak dizisinde Tarcan’ın eşini canlandıran İpek Tuzcuoğlu ise üzüntüsünü şöyle dile getirdi: “Sette çok saygılıydı. Kimseyle konuşmazdı. Çok melankolik, içine kapanık bir oyuncuydu, kimseyle bir şeyini paylaşmazdı fakat profesyonel ve iyi bir oyuncuydu. En büyük isteği oyuncuların sendikalaşmasıydı. Hatta bize ’Sonumuz ne olacak belli değil’ diyordu. Türkiye’de oyuncu olan kimsenin geleceği yok. Yaman için çok üzüldüm. Borç için intihar etmesi daha da büyük trajedi.” Tarcan’ın cenazesi Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği tarafından bugün Teşvikiye’de kılınacak öğle namazının ardından Kasımpaşa Kulaksız Mezarlığı’nda toprağa verilecek.Yaman’ı hastaneye yatırdım ama kaçtı” Fft16_mf234670

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 11:54 pm