.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Kızımı bu evde kestiler

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Kızımı bu evde kestiler Empty Kızımı bu evde kestiler

Mesaj  AsiRuH Ptsi Mayıs 04, 2009 3:08 pm

Kızımı bu evde kestiler

Öldürülüp cesedi çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut’un acılı babası Süreyya Karabulut, vahşi cinayetin yaşandığı villanın kapısına protesto için siyah çelenk bıraktı Testereyle öldürüldükten sonra cesedi Etiler'deki bir çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ve arkadaşları anma töreni düzenledi. Baba Süreyya Karabulut kızının öldürüldüğü evin önüne siyah çelenk bıraktı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı yürüyüşe anne Nagihan Karabulut rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Münevver'in ailesi, sevenleri ve arkadaşları, 1 kilometre boyunca sessiz bir şekilde yürüyüp, Münevver'in fotoğraflarını taşıdı. Baba Süreyya Karabulut'un başını çektiği grup, Cem Garipoğlu'nun yaşadığı lüks villanın önüne geldiğinde duygusal anlar yaşandı. Baba Süreyya Karabulut villanın kapısına siyah çelenk bıraktıktan sonra kızının ruhuna Fatiha okudu.

62 gün oldu
    Duanın ardından açıklama yapan acılı baba Süreyya Karabulut, "62 gün oldu. Kızım bu eve canlı girdi cansız çıktı. Buraya gelişimin nedeni bir baba olarak kızımın ardından bir Fatiha okumaktır. Tek suçlu yok suçlular var. Er geç adalet yerini bulacak" dedi.

'İnandırıcı değil'
    Baba Süreyya Karabulut, Cem Garipoğlu'nun amcası işadamı Hayyam Garipoğlu'nun katil zanlısı yeğeni Cem Garipoğlu'na 'Teslim ol' şeklindeki çağrısının hatırlatılması üzerine, "Hiç inandırıcı bulmuyorum. Samimiyetine inanmak istiyorum ama inanamıyorum" dedi.

Tek isteğim yakalanmasıdır...
    Kızının şehit olduğunu söyleyen Süreyya Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun annesi ve kız kardeşiyle birlikte Moskova'da görüldüğü iddialarının sorulması üzerine, "Benim yorumum olamaz. Ev burası. Kızımı kesip Etiler'e kadar götürüyorlar. Aradan geçen 62 günün ardından annesi Moskova'da görülüyor. Bu, sözün bittiği yerdir" dedi. Cem Garipoğlu'nun nerede olduğunun önemli olmadığını söyleyen baba Karabulut, "Tek isteğim yeter ki yakalansın" diye konuştu.

Yakalanması çok zor
    Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak difüzyon kararı ile 186 ülkede aranan Cem Garipoğlu'nun yurt dışına çıktıktan sonra Fransız vatandaşı olduğu için diğer kimliğini kullanmasından dolayı yakalanmasının çok zor olduğu belirtiliyor. Emniyet yetkilileri Garipoğlu'nun uygulama sırasında, ihbar veya herhangi bir işlem yaptığında yakalanabileceğini kaydediyor. Anne Tülay Garipoğlu'nun ise baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun tutuklanmasının ardından kızı ile birlikte Rusya'da eğitim gören büyük oğlu L.G.'nin yanına gittiği belirlendi.

İnsan avı sürüyor
    Cem Garipoğlu için başlatılan insan avı sürüyor. Münevver'in katil zanlısı için ihbar hattına telefon yağıyor. Önceki gece Eskişehir'den İstanbul'a giden bir yolcu otobüsü Sakarya'da bir tesiste mola verdi. Mola sırasında tesiste yemek yiyen yolculardan birini Cem Garipoğlu'na benzetip, polisi aradı. Polis, otoyol girişinde otobüsü durdurdu. Kimlik kontrolü yapıp otobüsü didik didik arayan polis, Garipoğlu'nun izine rastlayamadı.

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 2:48 pm