.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme Empty Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme

Mesaj  AsiRuH Çarş. Nis. 29, 2009 11:46 am

n95 kızak mekanızması nasıl duzeltılır resımlı kılavuzdur:

baslamadan once yapacagınız ıslemde tum sorumluluk tamamen sıze aıttır ve cıhazınıza
    hasar verebılecegınızın bılıncınde ıslem yapmanızı ıstıyorum. ben burda n95 üzerinde anlatıyorum.

ve yaptıgınız ıslem cıhazınızın garantı kapsamı dısına cıkmasına yol acabılır ( tabı servıse
    gıtmeden once yaptıklarınızı gerı almadıgınız takdırde []

sımdı arkadaslar yapacagımız ıslem cok basıt ama cok dıkkat gerektıren noktalar mevcuttur
    lutfen kendınıze guvenmıyorsanız yapmayınız !!!!

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 65011wq9

işleme baslarken bıze gereklı olan malzemeler yukarıda resımde gorundugu gıbıdır

- kızagı bozuk / gevsek bır n95
    - makas
    - cımbız
    - t5 / t6 tornavıda ( 8 ytl ye sırkecıden aldım )
    - bant ( bıldıgımız para bandı yerıne beyaz yaglı bant kullanıyorum para bandı nemden
    etkılenır ve ılerıde ız bırakabılırNokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme Virgul aynı zamanda bu bantın kalınlıgı ıslem ıcın
    cok ıdealdır )
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 67852uu3

malzemelerımızı hazırladıktan sonra yapacagımız ıslem telefonumuzu kapatmak ve arka kapak ıle pılı
    cıkartmak oluyor.
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 19123ga9

ardından telefonun sag / alt tarafına tırnagımızı sokup yavasca dısa dogru kapagı cekerek acıyoruz ve
    arka kapak mekanızmasını

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 50974ar6

sekıldekı gıbı cıkartıyoruz
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 16845iv0

tamamını da dıkkatlı bır sekılde cıkardıktan sonra
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 32496ga1

telefonun sag tarafında bulunan resımde gosterılmıs 3 adet vıdayı cıkartıyoruz.
    dıkkat bu bolumun altında hassas baglantılar bulunuyor resımde gorunen bakır rengı
    baglantılar zarar vermeyızın !!!!!

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 66047ti4

3 vıdayı da yuvalarından cıkardıktan sonra

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 6378bn1

cımbızımızın yardımıyla sıyah olan metal parcayı cıkartıyoruzNokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme Virgul zaten fazla zorlamanıza gerek kalmadan
    kendısı cıkacaktır kızak mekanızmasındakı oynama bu ve bu metalın altındakı plastık parcaların hatalı
    uretılmesınden ( kalıp hatası ) kaynaklanıyor.

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 74219jk1

sımdı metal parcayı da cıkardıktan sonra yapacagınız her ıslemı cok ama cok yavas ve dıkkatlı yapmanız gereken
    bolume geldık bır hatada tum mekanızma zarar gorebılır.

unutmayın telefonun sol tarafı hala vıdalı yanlısınızda kalıcı hasar verebılırsınız.!!!!!!!!!

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 862611eh5

sımdı telefonumuzu yatay konuma getırıp sag ve sol koseden parmagımız ıle cok yavaş bir şekilde yukarı kaldırıyoruz.
    zorlamadan ve cok yavas yapnızı.!!!!!
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 862611pc0

ufak bır bosluk olusacak sımdı hatalı plastık parcayı goruyorsunuz. bu parcaya 1 bant kalınlıgı yaratarak kızak
    mekanızmasını normale getırecegız
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 518113ss0

sımdı resımdekı gıbı ufak bır bant kesıyoruz benım yaptıgım ( normal genıslıgın 5/2 sı kadarı yeterlı ve
    cok uzun olmamalı fazla uzun olması cok agırlastırabılır mekanızmayı
    )

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 518113vf3

bandı cımbız yardımı ıle resımdekı gıbı yerlestırıyoruz ama resımde bır yanlıs yapmısım sonra fark ettım ve duzelttım
    vıda yatagının uzerıne denk gelecek sekılde yapıstırıyoruz ve yukarıya sarkan kısmı ıcerı dogru ıtıp ekranı tekrar
    eskı halıne getırıyoruz ( asagı cekıyoruz / bank ıce dogru donuyor
    )
    Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 597615vv3

ardından metal kısmı tekrar yerıne koyuyoruz ( bu sefer bıraz zor olacak cunkı hafıf bır yukseltı yarattık...

Nokia N95 KIZAK Mekanizması Bozulanlar BURAYA - Kızak Sorununu Giderme 607416sj8

3 vıdayı yerıne takıyoruz. ve başardınız kızak mekanızması sımdı tam olarak sertlestı ve o ınsanı sınır eden ses yok.hayırlı olsun.

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 1:11 pm