.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Mahşer günü

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Mahşer günü Empty Mahşer günü

Mesaj  AsiRuH Paz Nis. 19, 2009 9:56 pm

Ashab sorar Ya Resulullah kıyametde Allah'ı görecekmiyiz.Cevap verir Alemlerin Sevgilisi;
    "Bulutsuz bir günde güneşi görmek ne kadar kolaysa mehtaplı bir gecede ayı görmek ne kadar kolaysa işte öyle göreceksiniz"der ve devam eder...

O gün herkes toplanacak bir ses herkes kime kulluk ediyorsa ona gitsin denilecek.Puta tapanlar putlara güneşe tapanlar güneşe aya tapanlar ise aya gidecekler.Müminlerde biryerde toplanacaktır.O Allah'tan başkasına kulluk edenler direk cehenneme gönderilecekler.

Sonra Allah başka bir surette inananların yanına gelecek.Ben sizin Rabbinizim diyecek.Onlar hayır diyecek Biz Rabbimizi tanırız O gelecek sen bizim Rabbimiz değilsin.Sonra Allah kendi suretine bürünüp inananların yanına gelecek.

Yahudilere soracak "Siz kimin ümmetisiniz".Onlar Biz Allah'ın oğlu Üzeyir'in Ümmetiyiz.
    Hayır denilecek.Allah eşi benzeri olmayan doğmamış ve doğrulmamıştır ne bir eş ne de bir kardeşi vardır.Onlara yer gösterilecek onlarda cehenneme gidecekler.
    Sonra Hristiyanlara dönülüp siz kimin ümmetisinizi denilecek.Biz diyecekler Allah'ın oğlu İsa'nın ümmetiyiz.Hayır denilecek Allah eşi benzeri olmayan doğmamış ve doğrulmamıştır ne bir eş ne de bir kardeşi vardır.Onlara da yer gösterilecek ve cehenneme gidecekler.Sadece günahıyla sevabıyla gerçek inananlar kalacak.

Ardından sırat ve mizan kurulacak.Sırat Sa'dan dikeni gibi demir çengeller olan bir köprüdür diyor Resulullah(s.a.v) Sa'dan dikeni Habeşte yetişen çok büyük dikenlerdir.Ameli iyi olmayanlar cehenneme gönderilecek sırattan düşecekler mizanda hafifi gelecekler.
    Ardından Peygamberlere Şefaat bildirilecek.Başta Resulullah(s.a.v) olmak üzere

Bir grup Peygamber şefaatiyle melekler tarafından çıkacaklar.Ama yandıkları için hayat pınarı denilen havuza girip tekrar diriltilecekler.Sonra Müminler Allah'ım diyecekler benim kardeşlerimde benimle oruç tutardı namaz kılardı onlarıda al.Ardından müminin mümin kardeşine olan şefaatiyle cehennemden bir grup daha çıkarılacak.Onlarda hayat pınarına atılıp tekrar hayat bulup öyle girecekler.

Ardından Allah meleklerine diyecek.İçinde hardal tanesi kadar iman olan herkesi çıkarın.Onlarda cennete girecekler.
    Allah bu sefer meleklerine içinde yarım hardal tanesi kadar iman olanları çıkarmalarını emredecek.Onlarda çıkarılıp hayat pınarında hayat bulup çıkarılacaklar

Ardından Allah meleklerine içinde zerre miktar iman olan kim varsa çıkarın buyuracak.Onlarda çıkarılacaklar.Ama gerçekten feci bir şekilde yanmış olacaklar.

Allah meleklerine soracak cehennemde içinde iman olan kimse kaldımı.Melekler hayır diye cevap verecekler.
    Allah diyecek Peygamberler şefaat etti müminler kardeşlerine şefaat etti içinde iman olan kimse kalmadı.Sıra Merhametlilerin En Merhametlisine geldi.Allah içinde zerre miktar olmayan bir grubu alıp çıkaracak Hiç bir hayrı bulunmadığı halde(Burayı okuyunca gerçekten çok etkilendim).Fakat onlar kömür olmuş bir vaziyette çıkacaklar hayat pınarına atıldıklarında boyunlarında bir iz bulunacak ve cennettekiler hiç bir hayrı bulunmadan çıkanları buradan tanıyacak

Sonra Allah cennet ehline soracak.Bunlardan başka bi isteğiniz varmı.Cennet ehli Allah'ım cennette ne dilersek var daha güzel ne olabilir ki diyecek.Allah "Evet var"diyecek.Benim rızamdır.Benim rızamdan burada korkmayın artık siz cennettesiniz...

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 5:36 pm