.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur Empty Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur

Mesaj  AsiRuH Paz Nis. 19, 2009 9:32 pm

Aişe radıyallahu anha'dan rivayet edildiğine göre:

“Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur”

Enes’den rivayet edildiğine göre:

“Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

“Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.”

“Günlerinizin en değerlisi Cuma günüdür. O günde Adem yaratılmış ve o günde ruhu kabzedilmiştir. Sûra üfürme o gündür, kıyamet o gündür. O günde bana çokça salavat getirin. Zira sizin salavatınız bana arzolunur.”

Ashab Efendilerimiz buyurdular ki:

Ya Resulallah! Sen çürümüş olacaksın, bizim salavatımız sana nasıl arzolunur?

Buyurdu ki: “Allah peygamberlerin cesetlerini yemeyi toprağa haram kılmıştır”

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 1:18 pm