.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Başbakan Erdoğan sert çıktı

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Başbakan Erdoğan sert çıktı Empty Başbakan Erdoğan sert çıktı

Mesaj  AsiRuH Salı Nis. 07, 2009 7:27 pm

Başbakan Erdoğan sert çıktı
    Başbakan Erdoğan G-20 zirvesi dönüşünde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Başbakan'ın açıklamalarında satır başları...

- Kriz tellalları IMF anlaşmasından dolayı bir beklenti içine girmesin. Bunu baştan söyleyeyim.

- 30 milyara yakın kriz paketi açıkladık, Hindistan bile 25 milyar dolarlık bir kriz paketi açıklayabildi.

- Obama ile görüşme yaptık, Rasmussen ile ilgili çekincelerimi aynen ona da aktardım, kendisi Ankara ziyareti sırasında bu konuyu daha geniş ele almak üzere sözleştik.

- Rasmussen, gerek PKK'nın televizyonu Roj Tv ve Karikatür krizi sırasında gösterdiği tavır sebebi ile NATO'nun barıştan yana olan tavrına zarar verecektir. Başka bir aday üzerinde değerlendirme yapılabilir.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "NATO'NUN YIPRATILMASINI İSTEMİYORUZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreterliği'ne ismi geçen Danimarka ıÜüBaşbakanı Anders Fogh Rasmussen ile ilgili olarak, NATO'nun yıpratılmasını istemediklerini söyledi. Başbakan Erdoğan, "Buradaki tek amacımız NATO'nun yıpratılmamasıdır. NATO'nun dünyada barışın teminine yönelik bir işlevi var. Amacımız bunun zarar görmemesidir." dedi.

Londra'da G-20 zirvesine katılan Başbakan Erdoğan, yurda döndü. Erdoğan, ****** Havalimanı'nda zirve ve temasları ile ilgili açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"NATO'NUN YIPRATILMASINI İSTEMİYORUZ"

Başbakan Erdoğan, NATO Genel Sekreterliği'ne ismi geçen Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen ile ilgili görüşlerini bildirdi.

NATO'nun yıpratılmasını istemediklerini belirten Başbakan Erdoğan, "Buradaki tek amacımız NATO'nun yıpratılmamasıdır. NATO'nun dünyada barışın teminine yönelik bir işlevi var. Amacımız bunun zarar görmemesidir. Diğer yandan bizim terörle mücadele sürecimiz var. Terörle mücadele noktasında çok fonksiyonel olması gereken bu örgütün genel sekreterliğine maalesef terörün medya grubunda önemli bir yeri olan televizyonun yerinin Danimarka olması sıkıntı veren, düşündürücü bir şeydir.

Bunu 4 yıl önce ben meslektaşımla konuştum. O günden bu güne maalesef olumlu bir gelişme olmadı. Bunun dışında bir karikatür krizi yaşadık. Bunda da İslam dünyasının rahatsızlığı var. Onlar bize bu konu ile ilgili yaklaşımlarını düşüncelerini söylüyorlar. Biz de diyoruz ki bir kişiye niye tıkanıyoruz. Alternatifler yok mu? Bunun üzerinde de oturalım, konuşalım. Daha uygun bu işi çözüme kavuşturabilecek, başka ismi bulalım istiyoruz. Yoksa sorunumuz bizim Rasmussen'in şahsı değil veya Danimarka'nın kendisi değil. Tek derdimiz NATO'nun yıpratılmamasıdır." ifadelerini kullandı.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin, "PKK, silah bıraksın, Irak'ı terk etsin" şeklinde sözler söylemediğini iddia etmesi ile ilgili Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Söylediğiniz istikamette bir haber bana ulaşmadığı gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın Talabani'nin Irak'a dönmesinden sonra biliyorsunuz, Bağdat ziyareti oldu. O Bağdat ziyaretinde de çok açık ve net canlı yayında bırakması istikametinde açıklaması oldu. En son açıklama budur. Benim de kendisi ile yaptığım görüşmelerde buna benzer şeyler söylemiştir. Sizden duyduğumu kendisinden duymadım." (CİHAN)
    03.Nisan.2009 22:08:50

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 8:10 am