.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Hazır mısınız

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Hazır mısınız Empty Hazır mısınız

Mesaj  AsiRuH Paz Ekim 26, 2008 1:31 am

Hazır mısınız
    Dünyaya gelmeden önce sana soruldu “gitmek istiyor musun?” diyesense kendinden emin bi şekilde “evet” dedin
    Yaşamı kabul etmiştin hiç düşünmeden
    Sonra gözlerini ilk açtığında, dünyada buldun kendini,
    orda ki herkeste kabul etmişti yaşamayı,tıpkı senin gibi
    Etrafında tanımadığın insanlar,bilmediğin bi dilde konuşuyorlardı ama sen de yavaş yavaş uyum sağlamaya başlıyordun
    Onlar gibi konuşup onlar gibi hareket ediyordun …

Önce ilk kelimeleri söyledin,ilk adımlarını attın,her şeyden habersiz saf ve temiz yüreğinle
    Saatler,günler ve yıllar geçti okul çağına geldinBazen dayak yedin bazen sevildinHatta sınıf başkanı bile oldunNe mutluluk verici şeylerdi o zaman ,
    çünkü o zaman çocuktunYaşam zevk ve sefadan ibaretti

Yaş büyüdükçe yükünde arttı13-14 yaşlarında artık bir gençtin
    ve yine mutluydunAma o günlerde geçti…

Büyüdün büyük adam oldun ! zorluklarda bi garip oldu sanki,
    büyük göründü gözünde bazen isyan ettin
    “niçin yaşıyorum bunları?” diye bazen de her şeye göğüs gerdin…
    sende biliyorsunDünyaya gelmeden önce,neleri yaşayacağın anlatılmıştıZaman bu,geçip gidiyor hayatı da zorlaştırıyordu ;
    pişmanlıklar, kızgınlıklar git gide artıyorduYenilgiler seni daha çok yorduAradın aklındaki soruların cevaplarınıSinirleniyordun
    çünkü hayatın istediği gibi yönlenmiyorduBiri seni itekleyip duruyorduama hiç arkana bakmadın kim bu diye
    Çünkü zaten kolay yolu bulduğunu sanıyordun
    her şeyin sebebi kader(!)

İsyan ettin hiç düşünmedinHep “ben ne yaptım ki ?” deyip durdunYerinde saydın hatta geriledinNiye beni dünyaya gönderdin diye bağırdın bazen,sana bu dünyayı cennet şekliyle verip,cehenneme çevirdiğin Yaradan’a

Ama hem sen istemiştin hem de unutmuştun emanetlerin asıl sahibiniVe ölüm kapını çaldı! O zaman fark ettinhatırladın her şeyiSana hayatın boyunca verilen şansları geri çevirmene rağmen yüzsüz bir şekilde bir şans daha istedinAma hakların bitmişti ve yerin belliydi…
    Önce yaşamayı kabul ettin,sonra yaşam zevkine kapılıp asıl hesabı unuttun
    Peki ya siz ,diğerleri ;ansızın kapınızı çalan ölümü,

içeri davet etmeye,HAZIR MISINIZ?

iktibas

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 1:35 am