.talk4her

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi

Azrail(a.s.)üzüldüğü ve sevindiği an

AsiRuH
    AsiRuH
    yönetici
    yönetici

Erkek
    İş/meslek : xxxxx

Azrail(a.s.)üzüldüğü ve sevindiği an Empty Azrail(a.s.)üzüldüğü ve sevindiği an

Mesaj  AsiRuH Paz Ekim 26, 2008 1:07 am

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;-”Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -” Ya Rabbi herşey Sana malum…Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin

ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:”Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde Azrail(Aleyhisselam) -Evet Ya Rab!Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.İşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):-”Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:-”Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu”Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!…!

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 12:59 pm