.talk4her

müzik dinle klip izle indir resim google yetkinforum video download youtube islamiyet ilahi


  Cehennem Meydani Ve Cehennem Azabi:(

  Paylaş
  avatar
  AsiRuH
  yönetici
  yönetici

  Erkek
  mesaj sayısı : 9861
  Yaş : 31
  İş/meslek : xxxxx
  Kayıt tarihi : 27/09/08

  Cehennem Meydani Ve Cehennem Azabi:(

  Mesaj  AsiRuH Bir Paz Nis. 19, 2009 9:38 pm

  Taberaninin rivayetine göre bir gün Cebrail as her zamankinden baska bir saatte Peygamberimize gelir, Peygamerimiz onu karsilayarak: "Ya Cebrail, niye senin cehreni solgun görüyorum?" diye sorar. Cebrail: "Eger Allah cehennemin korüklerini hakkinda sana bilgi vermemi emretmeseydi, gelecek degildim" der.
  Peygamberimiz ona: "Ya Cebrail, bana cehennemi anlat" der.Cebrail söyle cevap verir, "Allah, cehennemin bin yil boyunca yakilmasini emretti.Bin yil yakildi, sonunda agardi. Arkasindan bin yil daha yanmasini emretti, sonunda kapkara kesildi. Simdi o kapkaradir, ne kivilcimi isik sacar ve ne de yalazi söner. Seni hak üzere elci olarak gönderen Allaha yemin ederim ki, cehennemde igne deligi kadar bir delik acilsa dagilacak olan yüksek hararetten dolayi yeryüzünün bütün canlilari kavrularak ölürdü.
  Seni hak üzere elci gönderen Allaha yemin ederim ki, cehennem bekcilerinden biri dünya halkina görünse yüzünün cirkinligi ve kokusunun agirligi yüzünden bütün yeryüzü halki ölürdü. Seni hak üzere elci gönderen Allaha yemin ederim ki,Allahin (kuranin) tanittigi cehennem zincirinin bir halkasi yeryüzü daglarina konsa dag yarilr ve yerin merkezine ininceye kadar durmazdi.

  Bunun üzerine Peygamberimiz: "Yeter, ya Cebrail! Yoksa Kalbim duracak ve ölecegim"der.
  Bu sirada Peygamberimiz Cebrailin agladigini görür. Ona "Ya Cebrail, Allah katinda sahip oldugun mertebeye ragmen sen de agliyorsun"der.Cebrail Ona söyle cvp verir:
  Niye aglamayim.Asil benim aglamam lazim. Cünkü belki Allahin bilgisine göre bu günkü mevkiimden baska bir mertebedeyim. Belki meleklerden biri iken iblisin tabi tutuldugu imtihanin bir benzerine bende tabi tutulurum. Bilmiyorum, belki de Harut ile Marufun baslarina gelenler benim de basima gelir".

  Bunun üzerine ikisi de aglamaya baslarlar, göz yaslari akarken: "YA cebrail ve ya Muhammedi Yüce Allah her ikisinizi asi olmak tehlikesinden emin kilmistir" diyen gizli bir ses duyarlar.
  Sesi duyunca Cebrail göge yücelir Peygamberimiz de disariya cikar. Yolda Ensardan eglenceye dalan bir gurup ile karsilasir.
  Onlara der ki: "Cehennem ardinizda iken gülüyor musunuz! Benim bildiklerimi bilseniz, az güler, cok aglardiniz. Girtlaginizdan ne yemek ve ne de su gecerdi. Yüksek tepelere cikarak yüksek sesle Allaha yakarirdiniiz."
  Bu sirada "Ya Muhammed, kullarimi umutsuzluga düsürme. Ben seni zorluk gösterici olarak degil, müjdeleyici olarak gönderdim" diye bir nida gelir.
  Bu nidayi duyunca Peygamberimiz: Dogru olun ve Allaha yaklasin'"diye buyurur.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 3:42 am